Stolarka Zapert

Kuchnia rustykalna z mozaiką

Zabudowa kuchenna w starym stylu  wykonana z jesionu.  Na jej rogu mieści się  murowany okap z drewnianą belką oraz ułożona na ścianie kolorowa mozaika.  W okapie został zamontowany mechanizm wyciągu. Przeszklone drzwiczki mebli zdobią ciekawe, rustykalne  uchwyty oraz zawiasy,  a także  koronki, dzięki którym kuchnia nabrała wiejskiego charakteru. Na ścianie wyłożonej boazerią umieściliśmy stylowe haczyki, na których można zawiesić kubki

W drugiej części  zabudowy kuchennej, naprzeciwko części ze zlewem, znajduje się  lodówka wolnostojąca we wnęce. W szafce obok jest również miejsce na mały piekarnik elektryczny lub mikrofalę.

Wszystkie szuflady ( a jest ich sporo w kuchni) zostały zamontowane na prowadnicach firmy BLUM z pełnym wysuwem i cichym domykiem. Pod piekarnikiem również została zamontowana szuflada na blaszki, patelnie lub pokrywki na garnki.

Stół drewniany nie był wykonany, a jedynie odnawiany w naszym warsztacie. Zarówno on  jak i dębowe krzesła są w kolorze mebli kuchennych.

Jest to jedna z niewielu kuchni, która nie została zaprojektowana w naszej pracowni. Autorką projektu jest Pani Kinga Gręda, którą serdecznie pozdrawiam.